фотопроект, Львів, архітектура, історія

Микола Кравцов - архітектор зі Львова. Любов до будівель у цього художника відчувається буквально у всьому. Він не тільки проектує житло і робить фотозйомку всіляких будівель та інтер'єрів, але і створює дивовижні колажі. Наприклад, такі як ці - засновані на поєднанні минулого і сьогодення міста Львова. Forside публікує фотозбірку з коментарями автора:

Вул. Валова.

Фото зроблене під час Другої світової війни після боїв за Львів. На фоні будинок побудований в 1910 році на замовлення відомого львівського лікаря-окуліста Теодора Баллабана. На першому поверсі в цьому будинку з 1912 року і по сьогоднішній день розміщується міська ощадна каса.

valova.jpg

Проспект Свободи.

Пам'ятник королю Яну ІІІ Собєському був встановлений тут в 1898 році як герою Віденської відсічі. З того часу це місце стало улюбленим об'єктом для фотографій. В 1950 році пам'ятник був перевезений до Польщі і встановлений в Гданську.

r_svobody.jpg

Проспект Свободи.

Будинок банківського дому “Гауснер та Віоланд”. Будувався по частинам з 1809 по 1822 рік. Під час Другої світової війни був зруйнований. Згодом при відновленні будинку був надбудований четвертий поверх.

pr_svobody.jpg

Початок вулиці Зеленої. 1944 рік.

Радянські солдати ведуть бої під час Львівсько-Сандомирської операції, завдяки якій від німецьких військ було звільнено Західну Україну та частину Польщі. Операція була проведена дуже швидко, тому відступаючі німецькі війська навіть не встигли взірвати замінований ними Львів.

zelena.jpg

Проспект Свободи. Площа перед Оперним театром.

bwdsc_2359mid_log.jpg

Площа Ринок.

Будівля на куті — Палац Любомирських, побудований в XVII ст. на місці п'яти давніх кам'яниць. Потім реконструйований в ХVIII ст. Саме з балкону цієї будівлі в 1941 році в окупованому німцями Львові був проголошений Акт відновлення Української держави. Довідавшись про це, Гітлер видав наказ негайно знищити рух Бандери.

pl_rynok.jpg

Добавить комментарий